Жанры книг

Эссе, очерк, этюд, набросок. Страница 5

Сортировать как: по популярности

Беда, коль пироги начнет печи сапожник (СИ) - Шифнер Любовь "stroka"
Беда, коль пироги начнет печи сапожник (СИ)
Живительная грязь Сакского озера - Азарьев Олег Геннадьевич
Живительная грязь Сакского озера
Популярно рассказанная краткая история о знаменитом Сакском озере и о не менее знаменитых целебных свойствах сакской лечебной грязи — из этого озера. Эссе создано на основе сценария одноименного документального фильма (который, кстати, бродит по сети).
Мнение о комментариях относительно любовно-фантастических произведений (СИ) - Николаева Нэтели
Мнение о комментариях относительно любовно-фантастических произведений (СИ)
Манифест русского народа - Кузьмин Сергей Трофимович
Манифест русского народа
Эта книга — пристрастная, но искренняя, неровная, но занимательная — излагает авторский взгляд на историю России, её место в геополитических «разборках», а также — на роль русского воинства в истории страны. Матушка-Россия часто требовала жертв от своих сынов и дочерей. И хотя почти всегда она к детям своим родным была строга, черства и неласкова, но всё равно любят они её самозабвенной и всепоглощающей любовью. Любят больше, чем самих себя, любят сильней, чем свои семьи, любят, сами не осознавая того, храня эту святую любовь в самых дальних закутках своей народной души.
О Жозефе Фуше и моей бабушке Анне (СИ) - Качан Эдуард Николаевич "edkachan"
О Жозефе Фуше и моей бабушке Анне (СИ)
«Познайте истину, и истина сделает вас свободными» - сказал Иисус Христос (Ин. 8, 32). Свободными – от чего? Попробуем разобраться.
Досвід коронації. Вибрані твори. Роман, повість, оповідання, есеї - Москалець Костянтин
Досвід коронації. Вибрані твори. Роман, повість, оповідання, есеї
Автор відомих поетичних та есеїстичних книг, популярних пісень і найзнаменитішої з них — «Вона» у виконанні «Плачу Єремії», письменник-філософ і самітник на зразок Германа Гессе, Костянтин Москалець живе і творить в с. Матіївка біля Батурина, щоразу дивуючи своїх шанувальників самобутніми творами. Українському читачеві вперше пропонується найповніший прозовий доробок Костянтина Москальця — справжнього майстра сучасної української літератури. До книги ввійшли кращі його твори — роман «Вечірній мед», повість «Досвід коронації» і знамениті оповідання та есеї «Споглядання черешні», «Дев'ять концертів», «Сполохи» і «Нові сполохи», «Людина на крижині» та «Місяць милування місяцем». * * * Костянтин МОСКАЛЕЦЬ — автор поетичних книг «Думи» (1989), «Songe du vieil pelerin» («Пісня старого пілігрима») (1994), «Нічні пастухи буття» (2001) та «Символ троянди» (2001), книги прози «Рання осінь» (2000) та есеїстики «Людина на крижині» (1999), «Гра триває» (2006) і щоденникових записів «Келія Чайної Троянди» (2001). Лауреат фестивалю «Червона рута — 89» у номінації «авторська пісня» та літературних премій ім. О. Білецького (2000), ім. В. Свідзинського (2003), ім. В. Стуса (2004), ім. М. Коцюбинського (2005) та ім. Г. Сковороди «Сад божественних пісень» (2006). * * * В оформленні книги використано фрагменти картин Пітера Бройґеля (Старшого)
Людина на крижині. Літературна критика та есеїстика - Москалець Костянтин
Людина на крижині. Літературна критика та есеїстика
До книжки увійшла вибрана філософська та літературна есеїстика Костянтина Москальця, одного з найяскравіших представників покоління «вісімдесятників», що здобув собі визнання як першорядний поет і прозаїк. * * * Костянтин Москалець народився 1963 року в місті Бахмачі на Чернігівщині в родині письменника Вілія Москальця. 1990 року заочно закінчив Літературний інститут у Москві. Як автор і виконавець власних пісень працював кілька років у львівському театрі-кабаре «Не журись!», побувавши з ним на ґастролях у більшості країн Європи. Лауреат фестивалю «Червона рута-89» у номінації «Авторська пісня». Особливої популярності набув його шляґер «Вона» — у виконанні Тараса Чубая та рок-групи «Плач Єремії». Від 1991 року Костянтин Москалець живе в селі Матіївка біля Бахмача, займаючись тільки літературною працею. Опублікував дві збірки поезій — «Думи» (1989) та «Songe du vieil pelerin» («Пісня старого пілігрима», 1994), повісті «Куди мені подітися?» (1990) та «Досвід коронації» (1994), низку оповідань, філософських та літературно-критичних нарисів. 1995 року за «Досвід коронації» отримав нагороду журналу «Сучасність», а ще через рік ця повість вийшла в США в англійському перекладі Асі Гумецької та Джесіки Тредвей («А Crowning Experience»). Москальцеві твори перекладалися також німецькою («Der Kirschbaum», 1998) та польською («Wiersze», 1995; «Miesiac milowania ksiezycem», 1997) мовами. _______ На обкладинці використано роботу Миколи Кумановського «Темна українська ніч» (1997)
Город Победителя - Беляев Александр Романович
Город Победителя